Kurumsal Vatandaşlık

Eğitim, kültür, toplum ve spor alanındaki çalışmalarını artıran Global Yatırım Holding, ilgili kampanyaları, projeleri ve etkinlikleri desteklemeye devam etmiştir.

Global Yatırım Holding ve bağlı ortaklıkları, Grubun temel stratejisi doğrultusunda, içinde bulundukları topluluklarla ve sosyal paydaşlarıyla yakın işbirliği içinde olmaya her zaman büyük bir önem vermektedir. Şirket, tüm faaliyetlerinde sosyal, çevresel, etik ve insani meseleleri gözeten süreçler oluşturmaktadır. Bu yaklaşımla, 2017 yılında eğitim, yardım kampanyaları, kültür, toplum ve spor alanındaki çalışmaları, projeleri ve etkinlikleri daha büyük bir katkıyla desteklemeye devam etmiştir.

Sosyal sorumluluk alanında eğitim konusuna özel bir önem veren Global Yatırım Holding:

  • 2007 yılında ulusal bir gazete tarafından düzenlenen, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ilkokullara kitap desteği kampanyasına sponsor olmuş, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle düzenlenen bir projeye Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde iki derslik yaptırarak destek vermiştir.
  • Üç blokta toplam 40 ayrı birimden oluşan Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksek Okulu İzzet Y. Akçal Refahiye Öğrenci Yurdu’nun inşaatını tamamlayarak 2009 yılında hizmete açmıştır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun inşaatını gerçekleştirmiştir. 2009 yılında eğitim-öğretime açılan yüksekokul hem Kuşadası ve çevresinin kültürel yaşamında hem de Türk turizm sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesinde önemli bir role sahiptir.
  • Denizli şehir merkezinde yer alan 32 derslikli ilköğretim okulunun inşaatını Aralık 2010’da tamamlamıştır. Aynı dönemde, Muş ili Beşçatak Köyü İlköğretim Okulu’na giysi, kitap ve kırtasiye yardımında bulunmanın yanı sıra pek çok okula da bilgisayar bağışlamıştır.
  • Şırnak’taki öğrencilere burs temin etmiştir.
  • Çocukların kişisel gelişimine ve eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak üzere, 2012 yılında Şırnak İpekyolu İlköğretim Okulu öğrencileri için kütüphane kurmuştur. Ayrıca, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı doğrultusunda, İstanbul Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerine bilgisayar yardımında bulunmuştur.
  • 2003 yılında kuruluşundan bu yana faaliyette olduğu Kuşadası kasabası ve liman civarındaki bölgeye katkı sağlamak için pek çok inisiyatif gerçekleştirmiştir. Şirket’in bölge halkına yönelik katkıları, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu inşaatının yanı sıra yerel okullara bilgisayar ve ekipman yardımını, yerel plajların rehabilitasyonu için kaynak sağlamayı ve devlet kurumlarına teknik desteği içermektedir. Çeşitli hayır kuruluşlarına yönelik bağışların ve ihtiyaç sahiplerine sunulan düzenli desteğin yanı sıra, Ege Ports yerel motor sporları kulübüne sponsor olmuş ve yangından zarar gören orman arazisinin yeniden ağaçlandırılması için finansal destek sağlamıştır.
  • Bodrum Yolcu Limanı’nın ev sahipliği yaptığı Bodrum Global Run’ın tüm gelirini Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlamıştır.
  • Ege Ports, halka açık konserler, sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler organize etmiş, iskele ve tesislerini bu tür faaliyetlere tahsis etmiştir. Bu etkinlikler arasında Ramazan şenlikleri, Anneler Günü, Babalar Günü, ayrıca deve yarışı ve her yıl düzenlenen balıkçılık yarışı gibi geleneksel eğlenceler yer almaktadır.
  • Ekim 2011’de yaşanan Van depreminin ardından, Global Yatırım Holding bölgede özellikle ağır hasar gören alanlardaki öğrencilere okul malzemelerinden oluşan 4.000 adet okul seti göndermiştir.

Sosyal sorumluluk faaliyetleriyle Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak, yerel ve ulusal düzeyde ülkenin ve toplumun yararına sosyal, kültürel ve ekonomik ortamı iyileştirmeye yönelik etkinlikleri desteklemek, Global Yatırım Holding’in öncelikleri arasında yer almaktadır.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ELEKTRİK ÜRETİMİ/ GAZ/MADEN

Sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimi ve madencilik, büyük ölçekli enerji üretimi

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr