Global Menkul Değerler

1990 yılında kurulan ve Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Global Menkul Değerler; aracılık, finansal danışmanlık, kurumsal finans ve araştırma hizmetleri sunmaktadır.

1990 yılında kurulan ve Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Global Menkul Değerler; aracılık, finansal danışmanlık, kurumsal finans ve araştırma hizmetleri sunmaktadır. Başka deyişle, uluslararası ve yerli yatırımcılara menkul değerler, portföy yönetimi ve türev ürünlerin alım satım hizmetlerini sunmaktadır. Global Menkul Değerler, 2011 yılında halka arz edilmesinin ardından Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye başlamıştır. 2004 yılında bir holding yatırım şirketine dönüşen Global Yatırım Holding, aracılık ve ilgili faaliyetlerini %100 iştiraki olan Global Menkul Değerler’e devretmiştir. 

Global Menkul Değerler 1 Haziran 2015’te, yine banka-dışı sahibi olan önemli başka bir aracı kurum Eczacıbaşı Menkul Değerler’in %100’ünü 22.1 milyon TL’ye satın alma işlemini tamamlamıştır. Eczacıbaşı Menkul Değerler’i satın alma işlemi, köklü ve saygın iki kurumu aynı çatı altında birleştirirken; sektörde en büyük bağımsız aracı kurumlardan birini oluşturmuş olup, önemli sinerji yarattı. 

Global MD Portföy Yönetimi

Global MD Portföy Yönetimi, bankacılık dışı şirket olarak Aegon Emeklilik adında emeklilik fonuna yönetim yetkisine sahip olan tek şirkettir. Global MD Portföyü bireysel ve kurumsal yatırımcılara en kaliteli portföy yönetim hizmetleri sunmaktadır, Türk hisse senedi ve borç piyasasında 7 fon yönetmektedir. Ayrıca, Global MD Portföy aktif olarak Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı (ECYO)’nı yönetmektedir. Global MD Portföy, Türkiye’nin ilk gayrimenkul fonlarından birini kurma yolundadır.

IEG Global Danışmanlık

IEG-Global, Global Menkul Değerler ile Avrupa’nın yatırım bankacılığı alanında uluslararası danışmanlık şirketi olan IEG-Yatırım Bankacılığı Grubu’nun ortak girişimidir. Şirket, Türkiye’de birleşme/devralma, halka arz, borç finansmanı, finansal yapılandırma ve özelleştirme işlemlerinde finansal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

1990’da kurulan Global Menkul Değerler, Türkiye’de yerli ve yabancı yatırımcılara menkul değerler, yatırım danışmanlığı, kurumsal finans ve fon yönetimi alım satım hizmetleri sunan öncü finansal kurumlardan biridir. Öte yandan, IEG, birleşme ve devralma, finansman ve finansal strateji gibi konuların yanı sıra özkaynak, borç ve melez sermaye plasmanı alanında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. IEG, Berlin’de ve uluslararası ofislerinde çalışan 125 kişilik profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. 1999’da kurulan IEG-Yatırım Bankacılığı Grubu, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bağımsız bir yatırım bankasıdır. Merkezi Berlin’de olan bankanın Amsterdam, Buenos Aires, İstanbul, Johannesburg, Mumbai, Sao Paulo, Şanghay, Tunus, Varşova ve Zürih’te şubeleri ve ofisleri bulunmaktadır.

IEG-Global, İstanbul’daki, deneyimli, multidisipliner ve uluslararası ekibiyle sınır ötesi işlemlere ve yapılandırılmış finansmana odaklanmıştır.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ELEKTRİK ÜRETİMİ/ GAZ/MADEN

Sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimi ve madencilik, büyük ölçekli enerji üretimi

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr