Denizli Sümerpark

Denizli Sümerpark, bir AVM, 608 konut, bir özel okul ve bir hastaneden oluşan karma kullanım amaçlı bir yapıdır. Bu proje, bölgenin en büyük ve en popüler sosyal merkezini oluşturmaktadır. Projenin amiral gemisi konumunda olan ve 35.500 m2 brüt kiralanabilir alanı bulunan Sümerpark Alışveriş Merkezi, Mart 2011’de hizmete açılmıştır.

Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli, Türkiye’nin güneybatısında, gelişmekte olan bir sanayi şehridir. Güçlü ekonomik yapısı ve 1 milyona yaklaşan nüfusuyla Denizli, bölgede İzmir’den sonra en önemli ikinci şehirdir. Sanayide ve ihracatta yaptığı atılımla uzun zamandır büyük bir gelişime konu olan Denizli, Türkiye’nin tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, zengin tarihi ve kültürüyle önemli bir turizm merkezidir. Pamukkale’nin termal pınarları ile Hierapolis, Laodicea ve Tripolis gibi antik kentler de Denizli civarında bulunmaktadır. Hızla büyüyen sağlık ve SPA sektörüyle Denizli, gelecek vadeden bir turizm destinasyonudur.

Tamamı Gruba ait toplam 98.418 m2 alan üzerine kurulu Denizli Sümerpark projesi, İzmir-Denizli karayolu üzerinde stratejik bir konumda bulunmaktadır. Proje, bir AVM, 608 konut, bir özel okul ve bir hastaneden oluşan karma kullanım amaçlı bir yapıdır. Bu proje, bölgenin en büyük ve en popüler sosyal merkezini oluşturmaktadır. Projenin amiral gemisi konumunda olan ve 35.500 m2 brüt kiralanabilir alanı bulunan Sümerpark Alışveriş Merkezi, Mart 2011’de hizmete açılmıştır. Alışveriş merkezinin ana kiracıları olan Tesco Kipa, Electroworld ve Tekzen gibi tanınmış firmalar 25 yıla varan uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalamıştır. Halen %95 doluluk oranına sahip olan alışveriş merkezinde kiracı olarak ayrıca popüler giyim mağazaları ve yemek katında kafeterya ve restoranlar bulunmaktadır.

Sümerpark Evleri konut projesinin ilk etabını oluşturan 154 dairelik iki apartmanın inşası tamamlanmış ve konutlar Haziran 2012’de sahiplerine teslim edilmiştir. Üçüncü bloğun 2014 Aralık ayında teslim edilmesi planlanmaktadır. Dördüncü ve beşinci blokların inşaatına önümüzdeki dönemde başlanacaktır. Toplam 608 konuttan oluşan projenin tüm etaplarının önümüzdeki üç yıl içinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Final Okulları’nın 18’inci şubesi, Sümerpark projesinin en son kiracılarından biri olmuştur. Toplam 5.545 m2 alan üzerine kurulacak olan okul binasının inşaatı 2014 Ağustos’unda tamamlanacak ve okul 2014-2015 eğitim döneminde öğretime başlayacaktır. Final Okulları’yla imzalanan 15 yıllık sözleşmeye göre okulun kira dönemi 2014 Ağustos ayında başlayacaktır.

Denizli kalkınma projesi aynı zamanda 10.745 m2 alan üzerine kurulacak bir hastane inşaatını da içermektedir. Bu faaliyet raporu basım sürecindeyken Grup hastane için müteahhit firmaları belirleme aşamasındaydı.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ELEKTRİK ÜRETİMİ/ GAZ/MADEN

Sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimi ve madencilik, büyük ölçekli enerji üretimi

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr